W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

31-05-2019 - 09-06-2019

Zasięg

Polska

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE

W ankiecie wzięły udział 183 osoby.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Badanie opinii mieszkańców na temat kierunków zagospodarowania przestrzennego w Gminie Miejskiej Karpacz

Wprowadzenie do konsultacji

Szanowni Państwo! Zapraszamy Państwa do wypełnienia ankiety, która jest częścią procesu konsultacji społecznych Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego w Karpaczu. Państwa głos jest bardzo ważny i pozwoli dopasować działania władz Gminy do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Z góry dziękujemy za udział w badaniu. Aby wziąć udział w ankiecie prosimy kliknąć w czerwony guzik po lewej [Weź udział].

Konsultacje społeczne Studium (SUiKZP) w Karpaczu

Poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.


 

Załączniki:

 1. Regulamin konsultacji
 2. klauzula-informacyjna-RODO.pdf

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gmina Karpacz


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

 • autor
  Michelle Dynak 2019-06-03 11:57:12

  W Karpaczu odbyło się wiele dyskusji na temat za i przeciw większej liczbie mieszkań / hoteli.

  Myślę że najlepszym i najbardziej obiektywnym sposobem aby dowiedzieć się, co jest najlepsze dla miasta, jest przeprowadzenie badania nasycenia / gęstości przez niezależną firmę konsultingową, która specjalizuje się w takich. Takie opracowanie przedstawi fakty na temat: 1. jak najlepiej wykorzystać obszary miast wciąż otwarte na zmiany / rozwój. 2. zidentyfikować optymalną liczbę łóżek / apartamentów / pokoi hotelowych, które to miasto może pomieścić
  Co najważniejsze, niniejsze badanie zneutralizuje dyskusje, takie jak: 1. te dotyczące rozwoju mają coś do zyskania 2. te przeciw rozwojowi próbują zapobiec konkurencji

  Nie wiem, czy Karpacz jest nad lub niedorozwinięty. Wiem jednak, że wiele miast przeszło przez faze nadmiernego rozwoju, ponieważ w krótkim okresie generuje dochody podatkowe dla miasta. Nie wspominając o zyskach dla wszystkich zaangażowanych w danej budowli. Jeśli jednak liczba pokoi turystycznych przekroczy maksymalną ilość odwiedzających turystów, co w optymalnych warunkach może i odwiedziło Karpacz, spowoduje to przesycenie.

  Krótko mówiąc, jeśli podaż (ilość pokoi) przerosnie popyt (ilość turystów), hotele zamkną się i przestaną płacić podatki, powoli wpadając w zaniedbanie, co jeszcze bardziej zmniejszy liczbę odwiedzających.

  Rośniejmy mądrze. Nie stańmy się kolejnym opuszczonym miastem, które kiedyś było turystyczną Mekką. Jeśli uważasz, że to nie może się zdarzyć, ponieważ jest to Karpacz i zawsze będzie, niestety się mylisz. Większe miasta upadły z powodu złego zarządzania.
  A reguła popyt / podaż jest nie do okłamania. Super prosta, nie powinna być lekceważona. Socjalizm probowal ja zlekceważyć, niestety znamy tego skutki. Najnowszy przykład; Wenezuela.

 • autor
  Michelle Dynak 2019-06-03 11:40:40

  There has been a lot of discussion for and against more housing/hotel developments in Karpacz.

  Believe the best and most objective way to find out whats best for the town is to have a saturation/density study done by an independent consulting firm which specializes in such. This study will produce facts about: 1. how to best utilize the towns areas still open to change/development. 2. identify the optimal number of beds/apartments/hotel rooms this town can accommodate
  Most importantly, this study will neutralize discussions such as: 1. those for developments have something to gain 2. those against developments are trying to prevent competition

  Do not know whether Karpacz is over or underdeveloped. Do know however that many a town has gone down the rabbit hole of overdeveloping, as in short term it produces tax revenue for the town. Not to mention profits for all involved in development. If left unchecked however, the number of tourist rooms exceeds maximum capacity of visiting tourists, which in optimal conditions may and have visited Karpacz thus producing oversaturation.

  In short, if the supply outgrows demand hotels will close and stop paying taxes, slowly becoming abandoned eyesores which will further reduce number of visitors.

  Lets be wise as we grow. Let us not become yet another has been abandoned town which used to be a tourist Mecca. If you believe this cannot happen as this is Karpacz and always will be, unfortunately you are wrong. Greater towns have fallen due to mismanagement.

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka