W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁ

Konsultacje społeczne MPZP w
Grójcu

Opublikowano: 2021-05-04 14:58:08
Kategoria: Gmina i Miasto Grójec
Autor: Cyfrowa Demokracja

Trwa proces konsultacji Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru 18 miejscowości w Gminie Grójec (Chudowola, Duży Dół, Głuchów, Gościeńczyce, Janówek, Kobylin, Kośmin, Las Lesznowolski, Lesznowola, Mieczysławówka, Mirowice, Podole, Szczęsna, Wola Worowska, Worów, Wysoczyn, Zakrzewska Wola i Żyrówek). .

Całość dokumentacji związaną z MPZP można pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy i Miasta Grójec pod adresem: http://doc.gminagrojec.pl/2021/Plan_UGiM_Grójec.zip, lub poszczególne pliki pobrać z zakładki "załączniki" na bieżącej stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz inne osoby/instytucje zainteresowane Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego w Gminie Grójec do udziału w procesie konsultacji społecznych

Nadchodzące wydarzenia w ramach procesu konsultacji społecznych w Grójcu:

1.Zbieranie opinii/komentarzy w formie elektronicznej i papierowej

Termin składnia opinii i komentarzy: opinie i komentarze do projektu planu będzie można zgłaszać od 05.05.2021 do 27.05.2021 r.:

Pisemnie:
- osobiście lub pocztą na adres: Urząd Gminy i Miasta Grójec, ul. J. Piłsudskiego 47.
- za pomocą poczty elektronicznej na adres: urzad@grojecmiasto.pl/

On line:
- za pomocą formularza online. Aby przejść do formularza online, prosimy kliknąć czerwony guzik po lewej [Weź udział].
- za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na portalu: www.grojec.geoportalgminy.pl/.

W celu złożenia opinii lub komentarza należy użyć przycisku RYSUJ i zakreślić obszar, którego dotyczy składana opinia lub komentarz. Po zatwierdzeniu przez podwójne kliknięcie prawego przycisku myszy, wywołany zostanie formularz, który należy wypełnić i zatwierdzić przyciskiem ZAPISZ. Potwierdzeniem złożenia opinii lub komentarza jest wiadomość przesłana na podany w formularzu adres mailowy.

Złożone opinie i komentarze zostaną rozpatrzone przez Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.

2.Trzecie spotkanie konsultacyjne
Planowany termin spotkania to: 10.06.2021 r. Szczegóły dot. spotkania zostaną przedstawione w późniejszym terminie

3.Przedłożenie projektu MPZP do MKUA
Planowany termin przedłożenia to: 30.06.2021 r.

Poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.


CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.


 

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gmina i Miasto Grójec


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka