W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

10-06-2013 - 24-07-2013

Zasięg

Polska

Rodzaj

Nieoficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE


ZAŁĄCZNIKI

Lista załączników jest pusta.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

W obronie nauczycieli

Wprowadzenie do konsultacji

Ilu nauczycieli potrzebujemy w polskich szkołach?

Nauczycieli coraz mniej

Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował do premiera list, w którym apeluje o zatrzymanie zwolnień wśród nauczycieli.

Szef ZNP, Sławomir Broniarz, podkreśla w swoim apelu, że likwidowanie szkół, traktowane przez samorządy jako oszczędność, negatywnie wpływa na lokalną społeczność, a kompetencje wykwalifikowanych nauczycieli można potraktować jako element kompleksowej polityki prorodzinnej. Broniarz zauważa także, że  (treść całego listu znajdziesz tu) .

 

List szefa ZNP jest szczególnie interesujący w kontekście opublikowanych właśnie wyników badań Instytutu Badań Edukacyjnych. Wynika z nich, że nauczyciele spędzają od 27 do 40 godzin tygodniowo na wypełnianiu swoich obowiązków. Najwięcej czasu pracy poświęcają poloniści, zaś najmniej nauczyciele wychowania fizycznego (Podsumowanie projektu „Nauczyciele – menedżerowie czasu na etacie”).

 

Jak sądzicie – czy zmniejszenie ilości nauczycieli pracujących w szkołach istotnie obniży jakość nauczania? A może pozwoli wyłowić tych najlepszych? Zapraszamy do udziału w dyskusji!

 

Lista załączników jest pusta.

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Nauka i zdrowie


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka