W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

17-06-2013 - 15-11-2013

Zasięg

Polska

Rodzaj

Nieoficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE


ZAŁĄCZNIKI

Lista załączników jest pusta.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona

Strefy płatnego parkowania

A A A

Wprowadzenie do konsultacji

Czy samorządy powinny decydować o strefach płatnego parkowania?

Płatne parkowanie

Rząd szykuje zmian w ustawie o drogach publicznych – mają one dotyczyć stref płatnego parkowania. Zniknąć mają regulacje, kiedy można pobierać opłaty.

W gestii samorządów ma się znaleźć, w jakich godzinach i dniach kierowcy będą zmuszeni zapłacić za postój – możliwe będzie ustanowienie konieczności płacenia także w weekendy i noce. Zniknie także maksymalna stawka, jaką samorząd może pobrać za postój.

To niewątpliwie dobra wiadomość dla samorządów – będą mogły same decydować o zasadach, jakie obowiązują na terenie ich stref płatnego parkowania. Z kolei kierowcy obawiają się, że samorządowcy ratując fundusze sięgną do ich kieszeni (więcej: Polskie Towarzystwo Kierowców)

 

Czy oddanie możliwości decydowania o strefach parkowania samorządom to dobra decyzja? Czy istnieje uzasadnienie dla podwyżek cen parkowania, czy może te już obowiązujące są zdecydowanie za wysokie? Zapraszamy do opiniowania.

Lista załączników jest pusta.

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gospodarka


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka