W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

29-01-2016 - 19-02-2016

Zasięg

OPOLSKIE

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE


UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Strategia Rozwoju OF PN2020 - ocena oddziaływania na środowisko

Wprowadzenie do konsultacji

Na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r., poz. 1235. z późn. zmianami) rozpoczynają się konsultacje Strategii Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020.

Strategia Rozwoju OF PN2020 - oddziaływanie na środowisko

Zachęcamy do udziału w konsultacjach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu dokumentu pod nazwą „Strategia Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020 na lata 2016-2026 z perspektywą do 2030 roku” wraz z „Prognozą oddziaływania na środowisko Strategii Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020”. Prognoza obejmuje również możliwość oddziaływań o charakterze transgranicznym.

Mieszkańcy Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020 mogą składać uwagi i wnioski do projektu Strategii oraz Prognozy. Warunkiem udziału w konsultacjach jest wypełnienie i złożenie formularza uwag. Z Prognozą i projektem Strategii można zapoznać się w siedzibie jednego z 17 Partnerów oraz na stronie internetowej cyfrowademokracja.pl.

W załączniku znajdą Państwo listę 17 Partnerów projektu Partnerstwo Nyskie 2020, dokument Strategii Rozwoju OF PN2020, Prognozę oraz obwieszczenie Burmistrza Nysy wraz z załącznikami. 

Celem konsultacji jest zgłaszanie uwag do obszarów wyznaczonych przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Opolu oraz Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Są to zapisy, które w dokumencie Strategii odnoszą się do zadań, które będą ingerować w środowisko naturalne, które zostały przedstawione w Prognozie.

Uwagi i wnioski należy składać od 29.01.2016 r. do 19.02.2016 r. w formie:  

1. pisemnej papierowej, poprzez wypełnienie formularza uwag i złożenie go w siedzibie jednego z 17 Partnerów (wykaz Partnerów oraz formularz uwag znajdują się w załączniku)
2. elektronicznej na platformie internetowej Cyfrowa Demokracja (cyfrowademokracja.pl), która należy do firmy ResPublic Sp. z o.o. (formularz elektroniczny znajduje się po lewej stronie)
3. pisemnej elektronicznej (bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym), poprzez wypełnienie formularza uwag i przesłanie go drogą elektroniczną na jeden z poniższych adresów: m.sztajerwald@respublic.pl lub konsultacje@www.nysa.pl

Wnioski zostaną rozpatrzone przez firmę ResPublic Sp. z o.o., działającą na zlecenie Urzędu Miejskiego w Nysie.

Jednostką odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji jest konsorcjum firm:
1. „ResPublic Sp. z o.o.” z siedzibą przy ul. Podmiejskiej 5, 01-498 Warszawa 
2. „Instytut Badawczy IPC Sp. z o.o.” z siedzibą przy ul. Aleksandra Ostrowskiego 30, 53-238 Wrocław
3. „EU-CONSULT Sp. z o.o.” z siedzibą przy ul. Wały Piastowskie 1, 80-855 Gdańsk
Kontakt: Michał Kazem-Bek, tel. 22 630 98 34, m.kazembek@respublic.pl

 

Załączniki:

  1. Strategia Rozwoju OF PN2020.pdf
  2. załącznik nr 1_formularz uwag.docx
  3. załącznik nr 2_lista Partnerów.docx
  4. obwieszczenie.pdf
  5. 2016-01-29 Prognoza Odziaływania na środowisko - Strategia Rozwoju OF PN 2020.pdf

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Partnerstwo Nyskie 2020


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka