W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

25-11-2011 - 26-10-2012

Zasięg

POMORSKIE

Rodzaj

Nieoficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE


ZAŁĄCZNIKI

Lista załączników jest pusta.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Lokalizacja elektrowni

Wprowadzenie do konsultacji

Konsultacje badające preferencje społeczeństwa dotyczące lokalizacji elektrownii atomowej w Polsce

3 lokalizacje dla elektrowni atomowych

Artykuł przegłosowała grupa To jest dla nas ważne.

Wybrano już 3 potencjalne lokalizacje elektrowni jądrowych w Polsce. Są to: Żarnowiec, Gąski oraz Choczewo. Wszystkie trzy miejscowości położone są nad Bałtykiem.

W piątek 25 listopada prezes PGE poinformował, że zapadła decyzja co do potencjalnej lokalizacji elektrowni atomowych w Polsce. Spośród 92 wybrano 3. Zostały one wyodrębnione na podstawie złożonych analiz środowiskowych, które zostaną pogłębione już na wiosnę. Wyniki tych badań pozwolą wyłonić najlepszą z trzech lokalizacji. Spośród 53 kryteriów branych pod uwagę, najważniejszym była możliwość chłodzenia maszyn, czyli dostęp do wody. Wszystkie podane lokalizacje mają charakter neutralny pod względem własnościowym.

Sugerując się doświadczeniami zagranicznymi można pokusić się o stwierdzenie, że budowa elektrowni na terenie wybranej gminy da jej dużą szansę rozwoju, generując m.in. nowe miejsca pracy.

Kwestią budzącą obawy wśród społeczeństwa jest bezpieczeństwo. Niezbędne są więc konsultacje społeczne dające ludziom możliwość wyrażenia swojej opinii na ten temat.

Co państwo myślą o nowo wyznaczonych lokalizacjach?

EM

Lista załączników jest pusta.

Tagi: elektrownia atomowa energia jądrowa pomorskie

Kategoria: Infrastruktura i transport


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka