W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

27-08-2020 - 22-09-2020

Zasięg

Polska

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE

W ankiecie wzięło udział 0 osób.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Konsultacje Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego w Sejnach do 22 września 2020 r.

Wprowadzenie do konsultacji

Witamy na portalu konsultacji społecznych w Mieście Sejny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz inne osoby/instytucje zainteresowane do udziału w konsultacjach społecznych Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego w Sejnach.

Konsultacje społeczne Studium (SUiKZP) w Sejnach

Na obecnym etapie do 22 września 2020 r. trwa zbieranie opinii i wniosków do koncepcji Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Mieście Sejny w ramach pogłębionych konsultacji społecznych. Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją Studium, która znajduje się w załącznikach po lewej stronie oraz jest udostępniona na interaktywnej mapie GIS pod linkiem http://www.sejny.geoportalgminy.pl. Poniżej znajdą Państwo informacje o możliwych formach udziału w konsultacjach społecznych.

Konsultacje online - do 22 września 2020 r.

opinie i wnioski do konsultowanego Studium mogą Państwo złożyć za pomocą formularza online. Aby przejść do formularza online, prosimy kliknąć czerwony guzik po lewej [Weź udział].

Opinie i wnioski mogą Państwo złożyć również za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na portalu: www.sejny.geoportalgminy.pl.

W celu złożenia opinii lub wniosku należy użyć przycisku RYSUJ i zakreślić obszar, którego dotyczy składana opinia lub wniosek. Po zatwierdzeniu przez podwójne kliknięcie prawego przycisku myszy, wywołany zostanie formularz, który należy wypełnić i zatwierdzić wniosek przyciskiem ZAPISZ. Potwierdzeniem złożenia opinii lub wniosku jest wiadomość przesłana na podany w formularzu adres mailowy.

Konsultacje pisemne - do 22 września 2020 r.

Opinie i wnioski do koncepcji Studium mogą Państwo składać również na piśmie po wydrukowaniu i wypełnieniu formularza. Wzór formularza przygotowany do wydruku znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie.

Wypełniony i podpisany formularz można złożyć:

  • osobiście w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Józefa Piłsudskiego 25, 16-500 Sejny, pokój nr 12,
  • drogą pocztową na adres siedziby Urzędu Miasta,
  • drogą mailową na adres dominika.sidor@um.sejny.pl,
  • poprzez EPUAP.

Serdecznie zapraszamy!

---

Poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.


Załączniki:

  1. Koncepcja Studium tekst
  2. Rysunek do Koncepcji Studium
  3. Formularz opinii/wniosku
  4. Klauzula RODO

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Miasto Sejny


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka