W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

21-10-2020 - 13-11-2020

Zasięg

Polska

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE

W ankiecie wzięły udział 2 osoby.

ZAŁĄCZNIKI

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Konsultacje Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Gminie Secemin do 13 listopada 2020 r.

Wprowadzenie do konsultacji

Witamy na portalu pogłębionych konsultacji społecznych Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Gminie Secemin. Do 13 listopada 2020 r. potrwa przyjmowanie wniosków do Studium. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do zapoznania się z informacją o możliwych sposobach udziału w konsultacjach oraz do składania wniosków.

Konsultacje społeczne Studium (SUiKZP) w Gminie Secemin

Szanowni Państwo, z dniem 30 września 2020 r. przystąpiono do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Secemin. Zmiana Studium dotyczy całego obszaru gminy Secemin w jej granicach administracyjnych.

Podstawa prawna zmiany Studium: Uchwała Nr VIII/61/19 z dnia 22 maja 2019 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Secemin zmieniona uchwałą Nr XX/165/20 Rady Gminy Secemin z dnia 30 września 2020 r. w sprawie zmiany uchwały  Nr VIII/61/19 z dnia 22 maja 2019 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Secemin.

 

Poniżej znajdą Państwo informacje o możliwych sposobach udziału w konsultacjach społecznych.

Konsultacje pisemne - do 13 listopada 2020 roku

Wnioski w formie pisemnej mogą Państwo złożyć:

 • w siedzibie Urzędu Gminy w Seceminie, ul. Struga 2, 29-145 Secemin
 • za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej /ugsecemin/SkrytkaESP

 

Wniosek powinien zawierać:

 • nazwisko, imię albo nazw,
 • adres zamieszkania albo siedziby wnioskodawcy,
 • oznaczenie nieruchomości, której dotyczy,
 • przedmiot wniosku.

 

Druki wniosków można pobrać:

 • w załącznikach po lewej stronie,
 • z BIP Secemin,
 • w Referacie Inwestycji i Gospodarki Komunalnej, Urzędu Gminy w Seceminie z siedzibą przy ul. Struga 2.

 

Punkt konsultacyjny - do 13 listopada 2020 roku

Będzie czynny w Urzędzie Gminy w Seceminie w referacie Inwestycji i Gospodarki Komunalnej w pok. 5A w godz. 7.30-15.30, codziennie w czasie pracy Urzędu.

W czasie pracy hybrydowej Urzędu Gminy w Seceminie tel. 34 399 57 41.

Z niezbędną dokumentacją sprawy, zgromadzoną na tym etapie postępowania w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dotyczącej ww. projektu zmiany studium oraz prognozy oddziaływania na środowisko można zapoznać się w Urzędzie Gminy w Seceminie, ul. Struga 2, 29-145 Secemin, w godzinach pracy urzędu.

 

Opinie i komentarze do konsultowanego projektu Studium uwarunkowań i kierunków
zagospodarowania przestrzennego w Gminie Secemin mogą Państwo złożyć za pomocą formularza online. Aby przejść do formularza online, prosimy kliknąć czerwony guzik po lewej [Weź udział].

 

Wnioski i uwagi związane z udziałem społeczeństwa w opracowywaniu ww. projektu zmiany studium wraz z prognozą oddziaływania na środowisko mogą być zgłaszane w terminie do dnia 13 listopada 2020 r.:

 • w formie pisemnej w sekretariacie Urzędu Gminy w Seceminie, ul. Struga 2, 29-145 Secemin,
 • w formie ustnej do protokołu składanych wniosków w Urzędzie Gminy w Seceminie,
 • za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres email gmina@secemin.pl

Organem właściwym do rozpatrzenia złożonych uwag i wniosków jest Wójt Gminy Secemin.

 

Ponadto poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.
Załączniki:

 1. Formularz wniosku
 2. Klauzula RODO

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gmina Secemin


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka