W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

11-08-2020 - 31-08-2020

Zasięg

Polska

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE

W ankiecie wzięło udział 0 osób.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Konsultacje online MPZP w Gminie Ustka do 31 sierpnia 2020 r.

Wprowadzenie do konsultacji

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz inne osoby/instytucje zainteresowane do udziału w konsultacjach społecznych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu geodezyjnego Duninowo i części obrębu geodezyjnego Duninowo PGR.

Konsultacje online MPZP w Gminie Ustka

Na obecnym etapie do 31 sierpnia 2020 r. trwa zbieranie wniosków do MPZP dla obrębu Duninowo i części obrębu geodezyjnego Duninowo PGR w ramach pogłębionych konsultacji społecznych. Poniżej znajdą Państwo informacje o możliwych formach udziału w konsultacjach społecznych.

Konsultacje online - do 31 sierpnia 2020 r.

Wnioski do konsultowanego MPZP mogą Państwo złożyć za pomocą formularza online. Aby przejść do formularza online prosimy kliknąć czerwony guzik po lewej [Weź udział].

Wnioski mogą Państwo złożyć również za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na portalu: http://gminaustka.geoportalgminy.pl/.

W celu złożenia wniosku, należy użyć przycisku RYSUJ i zakreślić obszar, którego dotyczy składany wniosek. Po zatwierdzeniu przez podwójne kliknięcie prawego przycisku myszy, wywołany zostanie formularz, który należy wypełnić i zatwierdzić wniosek przyciskiem ZAPISZ. Potwierdzeniem złożenia wniosku jest wiadomość przesłana na podany w formularzu adres mailowy.

 

Konsultacje pisemne - do 31 sierpnia 2020 r.

Wnioski do projektu planu mogą Państwo składać również na piśmie po wydrukowaniu i wypełnieniu formularza w siedzibie Urzędu Gminy Ustka przy ul. Dunina 24, 76-270 Ustka. Wzór formularza przygotowany do wydruku znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie.

Pisemny wniosek powinien zawierać:

 • imię i nazwisko osoby wnioskodawcy lub nazwę jednostki organizacyjnej
 • adres wnioskodawcy
 • dane nieruchomości, której dotyczy wniosek,
 • treść wniosku
 • podpis.


Punkt konsultacyjny – w siedzibie Urzędu Gminy Ustka

W celu umożliwienia mieszkańcom uzyskania indywidualnych wyjaśnień do 31 sierpnia br. w godzinach 9:00 - 14:00 w pokoju nr 2 Urzędu Gminy Ustka (Dunina 24, 76-270 Ustka) będzie funkcjonował Punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy będą mogli:

 • zapoznać się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu geodezyjnego Duninowo i części obrębu geodezyjnego Duninowo PGR,
 • złożyć wnioski i opinie nt. Projektu
 • przedyskutować interesujące ich kwestie.

 

Wprowadzenie rozszerzonej, niestandardowej i nieobjętej ustawą procedury konsultacji pozwoli zachować elastyczność w procesie projektowania planu, a także niwelować ewentualne konflikty – poprzez ich rozwiązywanie jeszcze przed przeprowadzeniem wymaganej prawem dyskusji publicznej. Gmina Ustka, jako organ uchwałodawczy pragnie, aby podczas realizacji tego etapu Indywidualnego Planu Konsultacji pogłębione konsultacje społeczne stały się ważnym elementem budowania zaufania pomiędzy wszystkimi stronami uczestniczącymi w procedurze planistycznej oraz tworzenia rzeczywistych relacji partnerskich pomiędzy sektorem publicznym, a społecznością lokalną.

 

Poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych.

Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.


 

Załączniki:

 1. Formularz wniosku
 2. Prezentacja ze spotkania konsultacyjnego 07.07.2020
 3. Klauzula RODO

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gmina Ustka


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka