W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

04-05-2020 - 22-05-2020

Zasięg

Polska

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE

W ankiecie wzięły udział 4 osoby.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Konsultacje pisemne Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w Rawie Mazowieckiej w dniach 4 - 22 maja 2020 r.

Wprowadzenie do konsultacji

Witamy na portalu konsultacji społecznych Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu nr 4 miasta Rawa Mazowiecka. Na obecnym etapie opracowania MPZP trwają konsultacje pisemne. W dniach 4-22 maja b.r. zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do składania opinii do projektu planu. Szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób można złożyć swoją opinię lub propozycję do planu, znajdą Państwo w poniższym artykule.

Konsultacje społeczne MPZP w Rawie Mazowieckiej

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z tekstem projektu Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz projektami rysunków, które znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie lub na stronie: http://miastorawamazowiecka.geoportalgminy.pl.

Aby złożyć opinię do planu prosimy kliknąć w czerwony guzik po lewej [Weź udział]  - i przesłać wiadomość poprzez  formularz online.

Dodatkowo w załącznikach po lewej stronie znajdą Państwo Formularz składania opinii w wersji do druku (w formatach .doc i .pdf). Wydrukowany, uzupełniony i podpisany formularz mogą Państwo zeskanować i przesłać drogą elektroniczą na adres mailowy: wgt@rawamazowiecka.pl. W załącznikach znajdą Pańwo również Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Rawa Mazowiecka.

Rusynek stanowiący integralną część aktualnie obozwiązującego studium można pobrać na stronie https://www.bip.rawamazowiecka.pl/plik,13913,rysunek-zmiany-studium-pdf.pdf.

Konsultacje te są kolejną możliwością wyrażenia opinii, uwag i propozycji mieszkańców w zakresie:
 • przeznaczenia terenów,
 • warunków zagospodarowania,
 • kolorystyki elewacji i dachów,

zaproponowanych w projekcie MPZP dla obrębu nr 4 miasta Rawa Mazowiecka.

Do sporządzenia MPZP przystąpiono uchwałą Rady Miasta Rawa Mazowiecka Nr XLIII/314/18 z dnia 26 czerwca 2018 r.

Za przeprowadzenie konsultacji odpowiedzialny jest Wydział Gospodarki Terenami, tel. (46) 814-43-05, e-mail: wgt@rawamazowiecka.pl.

Informacje dotyczące konsultacji społecznych mogą Państwo śledzić na stronie miasta Rawa Mazowiecka:

https://www.rawamazowiecka.pl/2929,konsultacje-spoleczne-plan-miejscowy-dla-obrebu-nr-4.

Konsultacje organizowane są zgodnie z Zarządzeniem Nr 128/2019 Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka z dnia 5 listopada 2019 r.w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu nr 4 miasta Rawa Mazowiecka, zmienionym zarządzeniem nr 26/2020 z dnia 22 kwietnia 2020 r. Zarządzenia znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie.

Poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.


 

Załączniki:

 1. Formularz do składania opinii do wydruku_pdf
 2. Formularz do składania opinii do wydruku_doc
 3. Tekst projektu MPZP
 4. Rysunek 1
 5. Rysunek 2
 6. Rysunek 3
 7. Rysunek 4
 8. Rysunek 5
 9. Tekst studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
 10. Zarządzenie z dnia 05.11.2019
 11. Zarządzenie z dnia 22.04.2020
 12. Klauzula RODO

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Miasto Rawa Mazowiecka


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka