W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

30-07-2020 - 31-08-2020

Zasięg

Polska

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE

W ankiecie wzięła udział 1 osoba.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Konsultacje Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w Mińsku Mazowieckim do 31 sierpnia 2020 r.

Wprowadzenie do konsultacji

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz inne osoby/instytucje zainteresowane do udziału w konsultacjach społecznych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Mińsk Mazowiecki.

Konsultacje społeczne MPZP w Mińsku Mazowieckim

Konsultacjom społecznym poddajemy projekt planu przygotowany do procedury opiniowania i uzgadniania, wysłany do szeregu instytucji w prośbą o przedstawienie swojego stanowiska. Warto podkreślić, że przestawiany projekt może ulegać zmianom przed oficjalnym, ustawowym etapem wyłożenia planu do wglądu publicznego, dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z proponowaną koncepcją oraz składania do niej wniosków. Na organizowanym spotkaniu konsultacyjnym będziemy wyjaśniać ustalenia tekstu i rysunku planu oraz chcemy rozmawiać i zbierać Państwa wnioski i uwagi dotyczące wizji zagospodarowania ww. północno-wschodniej części miasta Mińsk Mazowiecki. Należy podkreślić, że prowadzone obecnie konsultacje społeczne projektu planu są dodatkowym działaniem w ramach partycypacji społecznej, a etapy przewidziane w przepisach prawa będą realizowane zgodnie z procedurą planistyczną. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje o możliwych sposobach udziału w konsultacjach.

Konsultacje online – do 31.08.2020 r.

Wnioski do konsultowanego MPZP mogą Państwo złożyć za pomocą formularza online. Aby przejść do formularza online prosimy kliknąć czerwony guzik po lewej [Weź udział].

Wnioski mogą Państwo złożyć również za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na portalu: http://minskmazowiecki.geoportalgminy.pl/.

W celu złożenia wniosku, należy użyć przycisku RYSUJ i zakreślić obszar, którego dotyczy składany wniosek. Po zatwierdzeniu przez podwójne kliknięcie prawego przycisku myszy, wywołany zostanie formularz, który należy wypełnić i zatwierdzić wniosek przyciskiem ZAPISZ. Potwierdzeniem złożenia wniosku jest wiadomość przesłana na podany w formularzu adres mailowy.

 

Konsultacje pisemne – do 31.08.2020 r.

Wnioski do projektu planu mogą Państwo składać:

 • na piśmie w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki w Biurze Obsługi Interesanta,  ul. Konstytucji 3 Maja 1, pokój nr 4
 • drogą pocztową na adres Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1, 05-300 Mińsk Mazowiecki
 • za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej na adres: boi@umminskmaz.pl lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (wniosek powinien być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym).

Pisemny wniosek powinien zawierać:

 • imię i nazwisko osoby wnioskodawcy lub nazwę jednostki organizacyjnej
 • adres wnioskodawcy
 • dane nieruchomości, której dotyczy wniosek,
 • treść wniosku
 • uzasadnienie wniosku
 • podpis.

Wzór formularza przygotowany do wydruku znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie.

Wnioski do przedstawionej koncepcji planu mogą Państwo składać do dnia 31.08.2020 r.

 

Punkt konsultacyjny – do 31 września 2020 r.

Z projektem MPZP i załącznikiem graficznym do niego mogą Państwo zapoznać się w stacjonarnym Punkcie konsultacyjnym, w którym szczegółowych informacji na temat przyjętych rozwiązań planistycznych udzielał będzie przedstawiciel zespołu projektowego.

Punkt jest czynny w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1 w pokoju 206.

 

 

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.

 

 

Załączniki:

 1. MPZP tekst
 2. MPZP rysunek
 3. Formularz wniosku
 4. Klauzula RODO

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Miasto Mińsk Mazowiecki


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka