W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

21-10-2019 - 30-10-2019

Zasięg

Polska

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE

W ankiecie wzięło udział 0 osób.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Konsultacje Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w Łańcucie

Wprowadzenie do konsultacji

Witamy na portalu konsultacji społecznych dokumentów planistycznych w Mieście Łańcut. Poniżej znajdują się aktualne informacje o trwającym procesie konsultacji Planu. W dziale Załączniki znajdą Państwo konsultowane dokumenty oraz klauzulę RODO. Aby zgłosić opinię, pytanie lub komentarz, prosimy kliknąć w czerwony guzik po lewej [Weź udział] - i przesłać wiadomość poprzez formularz online.

Konsultacje społeczne MPZP w Łańcucie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz inne osoby/instytucje zainteresowane Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego w Baruchowie do udziału w procesie konsultacji społecznych.

Nadchodzące wydarzenia w ramach procesu konsultacji społecznych w Łańcucie:

W dniach 22.10 - 30.10.2019 trwa zbieranie opinii dotyczących MPZP w Łańcucie dla terenu tzw. Księżych Górek.

Opinie można składać:

a) na Platformie Cyfrowa Demokracja

(na platformie oprócz formularza online znajdą Państwo konsultowane dokumenty: projekt zmiany Planu i Rysunek oraz formularz w wersji do druku)

b) na portalu GIS: www.lancut.geoportalgminy.pl

(na portalu znajdą Państwo interaktywną mapę oraz formularz online do złożenia opinii z opcją zaznaczenia na mapie terenu, którego opinia dotyczy)

c) bezpośrednio w Urzędzie Miasta, pokój nr 26

d) drogą mailową na adres: architektura@um-lancut.pl

e) za pośrednictwem portalu ePUAP na adres skrzynki: gthpo5131d/SkrytkaESP

 

---

Poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.


 

Załączniki:

  1. klauzula-informacyjna-RODO.pdf
  2. Regulamin konsultacji Łańcut
  3. Formularz ankiety do druku
  4. Projekt zmiany Planu
  5. Rysunek

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Miasto Łańcut


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka