W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Konsultacje Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, realizowanego dla obszaru 18 miejscowości w Gminie Grójec.

Wprowadzenie do konsultacji

Witamy na portalu konsultacji społecznych dokumentów planistycznych Gminy i Miasta Grójec. Poniżej znajdują się aktualne informacje o trwającym procesie konsultacji MPZP.

Konsultacje społeczne MPZP w Grójcu

Trwa proces konsultacji Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru 18 miejscowości w Gminie Grójec (Chudowola, Duży Dół, Głuchów, Gościeńczyce, Janówek, Kobylin, Kośmin, Las Lesznowolski, Lesznowola, Mieczysławówka, Mirowice, Podole, Szczęsna, Wola Worowska, Worów, Wysoczyn, Zakrzewska Wola i Żyrówek). .

Całość dokumentacji związaną z MPZP można pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy i Miasta Grójec pod adresem: http://doc.gminagrojec.pl/2021/Plan_UGiM_Grójec.zip, lub poszczególne pliki pobrać z zakładki "załączniki" na bieżącej stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz inne osoby/instytucje zainteresowane Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego w Gminie Grójec do udziału w procesie konsultacji społecznych

Nadchodzące wydarzenia w ramach procesu konsultacji społecznych w Grójcu:

1.Zbieranie opinii/komentarzy w formie elektronicznej i papierowej

Termin składnia opinii i komentarzy: opinie i komentarze do projektu planu będzie można zgłaszać od 05.05.2021 do 27.05.2021 r.:

Pisemnie:
- osobiście lub pocztą na adres: Urząd Gminy i Miasta Grójec, ul. J. Piłsudskiego 47.
- za pomocą poczty elektronicznej na adres: urzad@grojecmiasto.pl/

On line:
- za pomocą formularza online. Aby przejść do formularza online, prosimy kliknąć czerwony guzik po lewej [Weź udział].
- za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na portalu: www.grojec.geoportalgminy.pl/.

W celu złożenia opinii lub komentarza należy użyć przycisku RYSUJ i zakreślić obszar, którego dotyczy składana opinia lub komentarz. Po zatwierdzeniu przez podwójne kliknięcie prawego przycisku myszy, wywołany zostanie formularz, który należy wypełnić i zatwierdzić przyciskiem ZAPISZ. Potwierdzeniem złożenia opinii lub komentarza jest wiadomość przesłana na podany w formularzu adres mailowy.

Złożone opinie i komentarze zostaną rozpatrzone przez Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.

2.Trzecie spotkanie konsultacyjne
Planowany termin spotkania to: 10.06.2021 r. Szczegóły dot. spotkania zostaną przedstawione w późniejszym terminie

3.Przedłożenie projektu MPZP do MKUA
Planowany termin przedłożenia to: 30.06.2021 r.

Poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.


CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.


 

Załączniki:

 1. klauzula informacyjma RODO
 2. formularz konsultacyjny.pdf
 3. prognoza_Grojec.pdf
 4. 2021.03.24_tekst_mpzp Grójec.pdf
 5. Rysunek_1_WORÓW.jpg
 6. Rysunek_2_SZCZĘSNA, WOLA WOROWSKA.jpg
 7. Rysunek_3_KOBYLIN, MIECZYSŁAWÓWKA,JANÓWEK.jpg
 8. Rysunek_4_KOŚMIN.jpg
 9. Rysunek_5_WYSOCZYN, GŁUCHÓW,PODOLE,DUZY DÓŁ.jpg
 10. Rysunek_6_LAS LESZNOWOLSKI.jpg
 11. Rysunek_7_LESZKOWOLA.jpg
 12. Rysunek_8_ZAKRZEWSKA WOLA.jpg
 13. Rysunek_9_CHUDOWOLA.jpg
 14. Rysunek_10_MIROWICE.jpg
 15. Rysunek_11_GOSCIEŃCZYCE, ŻYRÓWEK.jpg
 16. Rysunek_12_wyrys STUDIUM.jpg

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gmina i Miasto Grójec


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka