
Konsultacje Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w Gminie Wąwolnica do 23 października 2020 r.
Wprowadzenie do konsultacji
Witamy na portalu pogłębionych konsultacji społecznych Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) obejmującego wsie Zarzeka, Rąblów, Grabówki, Bartłomiejowice, Stanisławka w Gminie Wąwolnica. Na obecnym etapie od 2 do 23 października 2020 r. potrwa przyjmowanie opinii i komentarzy do koncepcji MPZP. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób można złożyć swój komentarz lub opinię do koncepcji MPZP.
Pogłębione konsultacje społeczne MPZP w w Gminie Wąwolnica
Konsultacjom społecznym poddajemy projekt planu przygotowany do procedury opiniowania i uzgadniania, wysłany do szeregu instytucji w prośbą o przedstawienie swojego stanowiska. Warto podkreślić, że przestawiany projekt może ulegać zmianom przed oficjalnym, ustawowym etapem wyłożenia planu do wglądu publicznego, dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z proponowaną koncepcją oraz składania do niej opinii i komentarzy. Na organizowanym spotkaniu konsultacyjnym będziemy wyjaśniać ustalenia tekstu i rysunku planu oraz chcemy rozmawiać i zbierać Państwa opinie i komentarze dotyczące wizji zagospodarowania wsi Zarzeka, Rąblów, Grabówki, Bartłomiejowice, Stanisławka w Gminie Wąwolnica. Należy podkreślić, że prowadzone obecnie konsultacje społeczne projektu planu są dodatkowym działaniem w ramach partycypacji społecznej, a etapy przewidziane w przepisach prawa będą realizowane zgodnie z procedurą planistyczną. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje o możliwych sposobach udziału w konsultacjach.
Konsultacje online – do 23 października 2020 r.
Opinie i komentarze do konsultowanego MPZP mogą Państwo złożyć za pomocą formularza online. Aby przejść do formularza online prosimy kliknąć czerwony guzik po lewej [Weź udział].
Opinie i komentarze mogą Państwo złożyć również za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na portalu: www.wawolnica.geoportalgminy.pl.
W celu złożenia opinii/komentarza, należy użyć przycisku RYSUJ i zakreślić obszar, którego dotyczy składana opinia lub komentarz. Po zatwierdzeniu przez podwójne kliknięcie prawego przycisku myszy, wywołany zostanie formularz, który należy wypełnić i zatwierdzić przyciskiem ZAPISZ. Potwierdzeniem złożenia opinii/komentarza jest wiadomość przesłana na podany w formularzu adres mailowy.
Konsultacje pisemne – do 23 października 2020 r.
Opinie i komentarze do projektu planu mogą Państwo składać:
- na piśmie w siedzibie Urzędu Gminy Wąwolnica, ul. Lubelska 39, 24-160 Wąwolnica
- drogą pocztową na adres Urzędu Gminy Wąwolnica (adres jak wyżej
- za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej na adres: beata.galek@wawolnica.pl lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (opinia/komentarz powinny być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym).
Pisemna opinia/komentarz powinna zawierać:
- imię i nazwisko osoby składającej opinię/komentarz lub nazwę jednostki organizacyjnej
- adres osoby składającej opinię/komentarz
- dane nieruchomości, której dotyczy opinia/komentarz,
- treść opinii/komentarza.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach!
---
Ponadto poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.
CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.
Siedem zasad konsultacji
DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.
POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.
PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.
RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.
KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.
PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.
POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.
Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !