W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

30-09-2020 - 23-10-2020

Zasięg

Polska

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE

W ankiecie wzięły udział 2 osoby.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Konsultacje Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w Gminie Wąwolnica do 23 października 2020 r.

Wprowadzenie do konsultacji

Witamy na portalu pogłębionych konsultacji społecznych Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) obejmującego wsie Zarzeka, Rąblów, Grabówki, Bartłomiejowice, Stanisławka w Gminie Wąwolnica. Na obecnym etapie od 2 do 23 października 2020 r. potrwa przyjmowanie opinii i komentarzy do koncepcji MPZP. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób można złożyć swój komentarz lub opinię do koncepcji MPZP.

Pogłębione konsultacje społeczne MPZP w w Gminie Wąwolnica

Konsultacjom społecznym poddajemy projekt planu przygotowany do procedury opiniowania i uzgadniania, wysłany do szeregu instytucji w prośbą o przedstawienie swojego stanowiska. Warto podkreślić, że przestawiany projekt może ulegać zmianom przed oficjalnym, ustawowym etapem wyłożenia planu do wglądu publicznego, dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z proponowaną koncepcją oraz składania do niej opinii i komentarzy. Na organizowanym spotkaniu konsultacyjnym będziemy wyjaśniać ustalenia tekstu i rysunku planu oraz chcemy rozmawiać i zbierać Państwa opinie i komentarze dotyczące wizji zagospodarowania wsi Zarzeka, Rąblów, Grabówki, Bartłomiejowice, Stanisławka w Gminie Wąwolnica. Należy podkreślić, że prowadzone obecnie konsultacje społeczne projektu planu są dodatkowym działaniem w ramach partycypacji społecznej, a etapy przewidziane w przepisach prawa będą realizowane zgodnie z procedurą planistyczną. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje o możliwych sposobach udziału w konsultacjach.

Konsultacje online – do 23 października 2020 r.

Opinie i komentarze do konsultowanego MPZP mogą Państwo złożyć za pomocą formularza online. Aby przejść do formularza online prosimy kliknąć czerwony guzik po lewej [Weź udział].

Opinie i komentarze mogą Państwo złożyć również za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na portalu: www.wawolnica.geoportalgminy.pl.

W celu złożenia opinii/komentarza, należy użyć przycisku RYSUJ i zakreślić obszar, którego dotyczy składana opinia lub komentarz. Po zatwierdzeniu przez podwójne kliknięcie prawego przycisku myszy, wywołany zostanie formularz, który należy wypełnić i zatwierdzić przyciskiem ZAPISZ. Potwierdzeniem złożenia opinii/komentarza jest wiadomość przesłana na podany w formularzu adres mailowy.

Konsultacje pisemne – do 23 października 2020 r.

Opinie i komentarze do projektu planu mogą Państwo składać:

 • na piśmie w siedzibie Urzędu Gminy Wąwolnica, ul. Lubelska 39, 24-160 Wąwolnica
 • drogą pocztową na adres Urzędu Gminy Wąwolnica (adres jak wyżej
 • za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej na adres: beata.galek@wawolnica.pl lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (opinia/komentarz powinny być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym).
Formularz do składania opinii lub komentarzy w postaci edytowalnej znajdą Państwo po lewej stronie w dziale załączniki.

Pisemna opinia/komentarz powinna zawierać:

 • imię i nazwisko osoby składającej opinię/komentarz lub nazwę jednostki organizacyjnej
 • adres osoby składającej opinię/komentarz
 • dane nieruchomości, której dotyczy opinia/komentarz,
 • treść opinii/komentarza.

 
Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach!

---

Ponadto poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.

 

 

Załączniki:

 1. Rąblów_rysunek
 2. Grabówki_rysunek
 3. Bartłomiejowice_rysunek 1
 4. Bartłomiejowice_rysunek 2
 5. Zarzeka_rysunek 1
 6. Zarzeka_rysunek 2
 7. Formularz opinii i komentarzy
 8. Klauzula RODO

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gmina Wąwolnica


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka