W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

14-07-2020 - 31-08-2020

Zasięg

Polska

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE

W ankiecie wzięło udział 5 osób.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Konsultacje Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w Gminie Dębowa Kłoda do 31 sierpnia 2020 r.

Wprowadzenie do konsultacji

Witamy na portalu konsultacji społecznych Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) obszaru „terenów wokół Jeziora Bialskiego” położonego w obrębie wsi Białka w gminie Dębowa Kłoda. Do 31 sierpnia 2020 r. potrwa przyjmowanie wniosków do opracowywanego MPZP. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach i składania wniosków do projektu planu. Szczegółowe informacje o tym, jak można to zrobić, znajdą Państwo w poniższym artykule.

Konsultacje społeczne MPZP w Gminie Dębowa Kłoda

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z tekstem uchwały nr VII/49/19 Rady Gminy Dębowa Kłoda z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia MPZP obszaru „Terenów wokół Jeziora Bialskiego” oraz załącznikiem graficznym do uchwały, które znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie lub na stronie Urzędu Miasta Dębowa Kłoda w zakładce Konsultacje społeczne dot. planowania przestrzennego: http://debowakloda.pl/konsultacje-spoleczne-dot-planowania-przestrzennego/.

Jak złożyć wniosek do projektu MPZP obszaru „Terenów wokół Jeziora Bialskiego” w Gminie Dębowa Kłoda w ramach konsultacji społecznych?   

 1. Za pomocą formularza online klikając w czerwony guzik po lewej [Weź udział].
 2. Za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na platformie:   http://www.debowakloda.geoportalgminy.pl/
 3. Na piśmie wypełniając formularz do składania wniosków. Wzór formularza do pobrania (w formatach .doc i .pdf) znajdą Państwo w załącznikach po lewej. Wypełniony i podpisany formularz można przekazać do Urzędu Gminy w następujący sposób:
  • drogą pocztową na adres: Dębowa Kłoda 116A, 21-211 Dębowa Kłoda, powiat Parczewski, 
  • za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym,
  • drogą mailową na adres: sekretariat@debowakloda.pl.

 

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją z otwartego spotkania konsultacyjnego dotyczącego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obszaru „Terenów wokół Jeziora Bialskiego” położonego w obrębie wsi Białka, gm. Dębowa Kłoda. 

Poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.

 

 

Załączniki:

 1. Uchwała o przystąpieniu do sporządzenia MPZP
 2. Klauzula RODO
 3. Prezentacja ze spotkania otwartego 15.07.2020
 4. Wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gmina Dębowa Kłoda


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka