W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

01-04-2020 - 22-05-2020

Zasięg

Polska

Rodzaj

Nieoficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE

W ankiecie wzięło udział 0 osób.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Konsultacje pisemne Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w Gminie Dąbrówka w okresie 1 kwietnia - 22 maja 2020 r.

Wprowadzenie do konsultacji

Witamy na portalu konsultacji społecznych Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego "Dąbrówka ul. Piękna" dla obszarów I i II, położonych w miejscowości Dąbrówka, gmina Dąbrówka. Na obecnym etapie opracowania MPZP trwają konsultacje pisemne. Zapraszamy wszsytkie zainteresowane osoby do składania pisemnych wniosków o zmianę przeznaczenia działki. Szczegóły konsultacji znajdą Państwo poniżej.

Konsultacje społeczne MPZP w Gminie Dąbrówka

Składanie wniosków o zmianę przeznaczenia działki w MPZP "Dąbrówka ul. Piękna" dla obszarów I i II będzie możliwe w okresie od 1 kwietnia do 22 maja 2020 roku.

Z treścią Uchwały nr XVI/129/2020 Rady Gminy Dąbrówka z dnia 19 lutego 2020 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Dąbrówka ul. Piękna" dla obszarów I i II położonych w miejscowości Dąbrówka, gmina Dąbrówka mogą Państwo zapoznać się, pobierając ją w załącznikach po lewej stronie.

Granice obszarów I i II objętych MPZP określa mapa w skali 1:5 000, stanowiąca Załącznik graficzny do uchwały. Mapa do pobrania znajduje się po lewej stronie w załącznikach. 

 

Co powinien zawierać wniosek?

 • miejsce i datę składania wniosku,
 • imię i nazwisko wnioskodawcy,
 • adres do korespondencji,
 • numer telefonu,
 • numer działki, której dotyczy wniosek,
 • nazwę miejscowości, w której położona jest działka,
 • aktualne przeznaczenie działki,
 • wnioskowane przeznaczenie działki,
 • podpis wnioskodawcy,
 • załączoną do wniosku mapkę działki.
Wzór formularza przygotowany do wydruku (w formatach .doc i .pdf) znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie.

 

Jak można złożyć wniosek o zmianę przeznaczenia działki w MPZP?

 1. Bezpośrednio w siedzibie Urzędzu Gminy Dąbrówka, ul. T. Kościuszki 14, 05-252 Dąbrówka (urna do składania wniosków),
 2. W postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego certyfikatu, przesyłając drogą mailową na adres: urzad@dabrowka.net.pl,
 3. W postaci elektronicznej opatrzonej podpisem potwierdzonym profilem zaufania ePUAP na adres: /1ydmvm909l/skrytka.

 

Gdzie można uzyskać dodatkowe informacje na temat MPZP?

 • Szczegółowe informacje można uzyskać w uruchomionym Punkcie konsultacyjnym prowadzonym telefonicznie pod numerem telefonu (29) 642-82-59 oraz drogą elektroniczną. 
 • W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców gminy Dąbrówka w obecnej sytuacji zagrożenia zakażenia koronawirusem oraz ze względu na wprowadzone ograniczenia w pracy urzędu nie ma możliwości prowadzenia punktu konsultacyjnego poprzez osobiste przyjmowanie interesantów. Zapraszamy zatem do kontaktu telefonicznego i mailowego.

 

Zasady i tryb przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Dąbrówka określa Uchwała Nr Y/16/2015 Rady Gminy Dąbrówka z dnia 16 stycznia 2015 r., którą mogą Państwo znaleźć w załączniku po lewej stronie.

 

Ponadto poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.


 

Załączniki:

 1. Formularz wniosku o zmianę przeznaczenia w MPZP do wydruku_pdf
 2. Formularz wniosku o zmianę przeznaczenia w MPZP do wydruku_doc
 3. Uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia MPZP w Dąbrówce
 4. Uchwała w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych
 5. Mapa_Załącznik graficzny
 6. Klauzula RODO_Fundacja

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gmina Dąbrówka


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka