W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

17-09-2020 - 23-10-2020

Zasięg

Polska

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE

W ankiecie wzięło udział 5 osób.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Konsultacje Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Gminie Przemęt do 23 października 2020 r.

Wprowadzenie do konsultacji

Witamy na portalu pogłębionych konsultacji społecznych Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Gminie Przemęt. Na obecnym etapie, w okresie od 17 września do 23 października 2020 r., trwa zbieranie opinii i komentarzy do projektu Studium w uzupełnieniu do formalnej/ustawowej procedury konsultacyjnej, która nastąpi po wyłożeniu dokumentu po publicznego wglądu. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób można złożyć swój komentarz lub opinię do projektu Studium.

Pogłębione konsultacje społeczne Studium Gminie Przemęt

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z rysunkiem stanowiącym załącznik do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Gminie Przemęt. Rysunek do Studium znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie oraz na interaktywnej mapie GIS pod linkiem www.przemet.geoportalgminy.pl. Poniżej znajdą Państwo informacje o możliwych formach udziału w konsultacjach społecznych.

 

Konsultacje online - do 23 października 2020 r.

Opinie i komentarze do konsultowanego projektu Studium uwarunkowań i kierunków
zagospodarowania przestrzennego w Gminie Przemęt mogą Państwo złożyć za pomocą formularza online. Aby przejść do formularza online, prosimy kliknąć czerwony guzik po lewej [Weź udział].

Opinie i komentarze do koncepcji Studium mogą Państwo złożyć również za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na portalu: www.przemet.geoportalgminy.pl.

W celu złożenia opinii lub komentarza należy użyć przycisku RYSUJ i zakreślić obszar, którego dotyczy składana opinia lub komentarz. Po zatwierdzeniu przez podwójne kliknięcie prawego przycisku myszy, wywołany zostanie formularz, który należy wypełnić i zatwierdzić przyciskiem ZAPISZ. Potwierdzeniem złożenia opinii lub komentarza jest wiadomość przesłana na podany w formularzu adres mailowy.

 

Przyjmowanie opinii i komentarzy w formie papierowej - do 23 października 2020 r.

Opinie i komentarze do projektu Studium mogą Państwo składać również w formie papierowej po wydrukowaniu i wypełnieniu formularza. Wzór formularza przygotowany do wydruku znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie.

Wypełniony i podpisany formularz można złożyć:

  • bezpośrednio w punkcie konsultacyjnym, który czynny będzie w poniedziałki i piątki w pokoju nr 12 w Urzędzie Gminy Przemęt, ul. Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt,
     
  • drogą pocztową na adres: Urzędu Gminy Przemęt, ul. Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt,
  • zza pomocą poczty elektronicznej na adres: urząd@przemet.pl.

 

Punkt konsultacyjny czynny w okresie 21 września - 23 października 2020 r.

Ponadto osoby zainteresowane uzyskaniem szczegółowych informacji dotyczących Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Gminie Przemęt zapraszamy do punktu konsultacyjnego, który zostanie uruchomiony w pokoju nr 12 w Urzędzie Gminy Przemęt, ul. Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt.

Godziny pracy punktu konsultacyjnego:

  • poniedziałek i piątek - 7:30-15:00.

 

Złożone opinie i komentarze zostaną rozpatrzone przez Wójta Gminy Przemęt.

 

Ponadto poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?

Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.

 

 

Załączniki:

  1. Rysunek do koncepcji Studium
  2. Formularz opinii i komentarzy
  3. Klauzula RODO

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gmina Przemęt


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka