W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

30-04-2013 - 14-05-2013

Zasięg

Polska

Rodzaj

Nieoficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE


ZAŁĄCZNIKI

Lista załączników jest pusta.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Gowin odwołany

Wprowadzenie do konsultacji

Oceń zmiany w rządzie!

Dymisja Gowina

Premier Donald Tusk ogłosił decyzję o odwołaniu ministra sprawiedliwości, Jarosława Gowina, ze stanowiska. Jego następcą będzie Marek Biernacki.

Szef rządu stwierdził na konferencji prasowej, że dymisja nie wiąże się z poglądami byłego już ministra. Niemniej dodał, że Platforma Obywatelska jest partią wielonurtową i centrową, a przedstawiciele „skrzydeł” nie mogą narzucać swojego poglądów pozostałym członkom. Bezpośrednim impulsem do podjęcia decyzji wydaje się być wypowiedź Gowina o polskich zarodkach sprzedawanych do Niemiec, gdzie przeprowadzane są na nich eksperymenty.

Nowy minister sprawiedliwości również należy do konserwatywnego odłamu Platformy. Po objęciu stanowiska ministra, Gowin zaproponował Biernackiemu stołek wiceministra (którego Biernacki nie przyjął). Obaj posłowie głosowali przeciw ustawie o związkach partnerskich.

Jak oceniacie decyzję Donalda Tuska o odwołaniu Gowina ze stanowiska ministra sprawiedliwości? Czy Marek Biernacki lepiej będzie sprawował ten urząd? Zapraszamy do dyskusji.

Lista załączników jest pusta.

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Administracja


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka