W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁY

Matura to bzdura

13-07-2011 | Ewa Myśliwiec

Maturzyści żądają prawa do możliwości podważania maturalnych wyników, które obecnie są ostateczne i nie podlegają żadnym zmianom. Maturzyści mają mocnego sojusznika w postaci rzecznika praw obywatelskich.

Walka z wiatrakami

26-04-2011 | Ewa Myśliwiec

Podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych dla mieszkańców Bielawy – gminy w województwie łódzkim – przeciw budowie farmy wiatrowej na peryferiach miasta opowiedziało się kilkadziesiąt osób.

Nakaz przebywania 8
godzin w szkole dla
nauczycieli?!

04-01-2012 | Ewa Myśliwiec

Temat dotyczący czasu pracy nauczyciela wraca jak bumerang. W Polsce pomysł wydłużenia czasu pracy nauczyciela w szkole do 8 godzin dziennie po raz pierwszy wdrożyły w życie gminy: Ryglice w województwie małopolskim, Olesno, Lubsza, Łubniany(...)

Rewolucja w
szkołach

25-07-2011 | Ewa Myśliwiec

Nowy projekt rozporządzenia MEN zakłada wprowadzenie obowiązku opracowywania przez wydawców podręczników w formie elektronicznej, tj. e-booków.

E - nauczanie

29-06-2012 | Katarzyna Kinga

Już niedługo wydawcy będą musieli udostępnić elektroniczne wersje podręczników szkolnych. Czy to znaczy, że niebawem uczniowie będą się uczyć z tabletów zamiast z papierowych książek? 

Koniec bezpłatnego
studiowania kilku
fakultetów
jednocześnie

23-03-2011 | Ewa Myśliwiec

Nowy projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym przewiduje, że od roku akademickiego 2010/2011 będzie można studiować bezpłatnie tylko jeden kierunek studiów, a za kolejne rozpoczęte fakultety będzie trzeba zapłacić.

Wrześniowa
rewolucja

20-02-2012 | Natalia Grabczan

Zgodnie z nową reformą, od początku września rząd wprowadza radykalne zmiany w kształceniu na poziomie średnim. Już po pierwszej klasie liceum ogólnokształcącego, uczniowie samodzielnie wybiorą przedmioty, których będą się uczyć.

Mapa zdrowia

Powstaje projekt zdecentralizowania NFZ – jedna instytucja ma zostać zastąpiona przez 16 samodzielnych wojewódzkich Narodowych Funduszy Zdrowia. Przebudowa instytucji ma pozwolić na lepsze dopasowanie się do potrzeb i oczekiwań pacjentów.

Dofinansowanie
in-vitro

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło program dofinansowania zabiegów in-vitro. Będzie mogło skorzystać z niego 15 tysięcy par.

Dodaj nowy artykuł

FILTR TREŚCI

Pokazuj wszystkie zdarzenia w regionie

Wyświetlaj konsultacje i artykuły o zasięgu z regionu oraz dotyczące zdarzeń na terenie wszystkich regionów leżących w regionu.

Pokazuj wszystkie zdarzenia o zasięgu z regionu

Wyświetlaj konsultacje i artykuły o zasięgu z regionu (bez uwzględnienia zdarzeń na terenie poszczególnych regionów).

OSTATNIE WYPOWIEDZI na CD

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka