W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁY

Polskie zabawy z
żywnością?

Senat nie zgłosił poprawek do ustawy dotyczącej żywności genetycznie modyfikowanej. Dokument budzi ogromne kontrowersje. Teraz ustawa czeka na podpis prezydenta.

Gmina Konopiska
stawia na rozwój
turystyki

01-08-2012 | Bartłomiej Kazubski

Jeszcze w sierpniu ruszą działania pod kątem przygotowania STRATEGII ROZWOJU TURYSTYKI DLA GMINY KONOPISKA. Dokument ten powstanie po gruntownej analizie wizerunku Gminy Konopiska oraz analizie potencjału społeczno – gospodarczego, której(...)

Brak etatów

23-03-2011 | Ewa Myśliwiec

Ponad 30% zatrudnionych w Polsce nie ma podpisanej stałej umowy o pracę.
Liczba Polaków pracujących na pełen etat ciągle się zmniejsza. Według najnowszego raportu Głównego Urzędu Statystycznego, bardzo duża grupa ludzi może liczyć na(...)

Płatne parkowanie

Rząd szykuje zmian w ustawie o drogach publicznych – mają one dotyczyć stref płatnego parkowania. Zniknąć mają regulacje, kiedy można pobierać opłaty.

PKL - prywatną
kolejką na
Kasprowy?

PKP pragnie sprywatyzować Polskie Koleje Liniowe – jest już na drugim etapie, kiedy wyłoniono konkretne podmioty, które będą ubiegać się o spółkę. Starają się o nią zarówno przedsiębiorcy, jak i bogate firmy.

Niedzielny zakaz
handlu

Pod projektem ustawy zakazującej handlu w niedziele podpisali się posłowie czterech ugrupowań – PO, PiS, SP i PSL.

Natura i gospodarka
– podstawy dialogu

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska realizuje projekt „Natura i gospodarka – podstawy dialogu”.

Euro vs PLN

15-02-2012 | Ewa Myśliwiec

Do 2015 Polska ma spełnić wszystkie niezbędne wymogi przystąpienia do strefy Euro. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz stwierdził, że przyjęcie Polski jako jednego z krajów ze wzrostem gospodarczym do strefy Euro to „akt(...)

Dzieci czy
emerytura?

02-12-2011 | Ewa Myśliwiec

Nowy rząd – nowe przepisy dotyczące emerytur. Nowy system emerytalny zakłada, że wielkość zebranych składek podzielona na przeciętną długość życia określi wysokość emerytur.
To założenie skutkuje wydłużeniem czasu pracy i zrównaniem(...)

Dodaj nowy artykuł

FILTR TREŚCI

Pokazuj wszystkie zdarzenia w regionie

Wyświetlaj konsultacje i artykuły o zasięgu z regionu oraz dotyczące zdarzeń na terenie wszystkich regionów leżących w regionu.

Pokazuj wszystkie zdarzenia o zasięgu z regionu

Wyświetlaj konsultacje i artykuły o zasięgu z regionu (bez uwzględnienia zdarzeń na terenie poszczególnych regionów).

OSTATNIE WYPOWIEDZI na CD

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka