W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁ

Konsultacje społeczne MPZP w
Mińsku Mazowieckim

Opublikowano: 2020-07-28 14:58:08
Kategoria: Miasto Mińsk Mazowiecki
Autor: Cyfrowa Demokracja

Konsultacjom społecznym poddajemy projekt planu przygotowany do procedury opiniowania i uzgadniania, wysłany do szeregu instytucji w prośbą o przedstawienie swojego stanowiska. Warto podkreślić, że przestawiany projekt może ulegać zmianom przed oficjalnym, ustawowym etapem wyłożenia planu do wglądu publicznego, dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z proponowaną koncepcją oraz składania do niej wniosków. Na organizowanym spotkaniu konsultacyjnym będziemy wyjaśniać ustalenia tekstu i rysunku planu oraz chcemy rozmawiać i zbierać Państwa wnioski i uwagi dotyczące wizji zagospodarowania ww. północno-wschodniej części miasta Mińsk Mazowiecki. Należy podkreślić, że prowadzone obecnie konsultacje społeczne projektu planu są dodatkowym działaniem w ramach partycypacji społecznej, a etapy przewidziane w przepisach prawa będą realizowane zgodnie z procedurą planistyczną. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje o możliwych sposobach udziału w konsultacjach.

Konsultacje online – do 31.08.2020 r.

Wnioski do konsultowanego MPZP mogą Państwo złożyć za pomocą formularza online. Aby przejść do formularza online prosimy kliknąć czerwony guzik po lewej [Weź udział].

Wnioski mogą Państwo złożyć również za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na portalu: http://minskmazowiecki.geoportalgminy.pl/.

W celu złożenia wniosku, należy użyć przycisku RYSUJ i zakreślić obszar, którego dotyczy składany wniosek. Po zatwierdzeniu przez podwójne kliknięcie prawego przycisku myszy, wywołany zostanie formularz, który należy wypełnić i zatwierdzić wniosek przyciskiem ZAPISZ. Potwierdzeniem złożenia wniosku jest wiadomość przesłana na podany w formularzu adres mailowy.

 

Konsultacje pisemne – do 31.08.2020 r.

Wnioski do projektu planu mogą Państwo składać:

  • na piśmie w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki w Biurze Obsługi Interesanta,  ul. Konstytucji 3 Maja 1, pokój nr 4
  • drogą pocztową na adres Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1, 05-300 Mińsk Mazowiecki
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej na adres: boi@umminskmaz.pl lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (wniosek powinien być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym).

Pisemny wniosek powinien zawierać:

  • imię i nazwisko osoby wnioskodawcy lub nazwę jednostki organizacyjnej
  • adres wnioskodawcy
  • dane nieruchomości, której dotyczy wniosek,
  • treść wniosku
  • uzasadnienie wniosku
  • podpis.

Wzór formularza przygotowany do wydruku znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie.

Wnioski do przedstawionej koncepcji planu mogą Państwo składać do dnia 31.08.2020 r.

 

Punkt konsultacyjny – do 31 września 2020 r.

Z projektem MPZP i załącznikiem graficznym do niego mogą Państwo zapoznać się w stacjonarnym Punkcie konsultacyjnym, w którym szczegółowych informacji na temat przyjętych rozwiązań planistycznych udzielał będzie przedstawiciel zespołu projektowego.

Punkt jest czynny w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1 w pokoju 206.

 

 

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.

 

 

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Miasto Mińsk Mazowiecki


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka