W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁ

Nowa inwestycja – zagładą
Ciechocinka?

Opublikowano: 2011-07-18 10:35:48
Kategoria: Nauka i zdrowie
Autor(redaktor): Cyfrowa Demokracja

W Ciechocinku niebawem rozpocznie się odbudowa zrujnowanego basenu przy tężni solnej. Niegdyś ten obiekt stanowił jedną z głównych atrakcji uzdrowiska. Swoje niezwykłe właściwości i klimat tężnia zawdzięcza m.in. temu, że w pobliżu nie ma żadnego obiektu emitującego zanieczyszczenia. Jednak nie na długo.

Nowy właściciel owych terenów planuje wraz z przebudową basenu budowę trzypiętrowego hotelu, którego długość przekroczy 100 m. Przy hotelu ma powstać dodatkowo kotłownia oraz parking dla 50 samochodów.

Według wyliczeń zimą hotel będzie emitował nawet 8 000 m3 spalin. Dodatkowym zagrożeniem są środki chemiczne, które zostaną wykorzystane w celu utrzymania budynku w czystości. Mieszkańcy Ciechocinka są przeciwni budowie obiektu. Według nich przyczyni się on do zanieczyszczenia środowiska, a zatem i soli leczniczej, która jest lecznicza, bo jest czysta.

Przedstawiciele środowisk naukowych uważają, że ruch samochodowy powinien być całkowicie zakazany na tak cennych obszarach, a budowę kotłowni uważają za bardzo lekkomyślny pomysł.


Jednak argumenty przeciwników nie przekonują inwestora. Według niego Ciechocinek stracił na atrakcyjności i aby to naprawić trzeba stworzyć ku temu warunki – dodatkowe atrakcje. Hotel spa w sąsiedztwie basenu solankowego zadziała jak magnes na turystów z całej Europy.

 

A co państwo uważają o nowej inwestycji?

 

Zapraszam do dyskusji.

 

Więcej na ten temat:

http://torun.gazeta.pl/torun/1,87119,9956465,Inwestycja_w_Ciechocinku_ma_zly_mikroklimat.html

 

EM

 

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Nauka i zdrowie


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka