W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁ

Nauczycieli coraz mniej

Opublikowano: 2013-06-10 15:46:26
Kategoria: Nauka i zdrowie
Autor: Cyfrowa Demokracja

Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował do premiera list, w którym apeluje o zatrzymanie zwolnień wśród nauczycieli.

Szef ZNP, Sławomir Broniarz, podkreśla w swoim apelu, że likwidowanie szkół, traktowane przez samorządy jako oszczędność, negatywnie wpływa na lokalną społeczność, a kompetencje wykwalifikowanych nauczycieli można potraktować jako element kompleksowej polityki prorodzinnej. Broniarz zauważa także, że  (treść całego listu znajdziesz tu) .

 

List szefa ZNP jest szczególnie interesujący w kontekście opublikowanych właśnie wyników badań Instytutu Badań Edukacyjnych. Wynika z nich, że nauczyciele spędzają od 27 do 40 godzin tygodniowo na wypełnianiu swoich obowiązków. Najwięcej czasu pracy poświęcają poloniści, zaś najmniej nauczyciele wychowania fizycznego (Podsumowanie projektu „Nauczyciele – menedżerowie czasu na etacie”).

 

Jak sądzicie – czy zmniejszenie ilości nauczycieli pracujących w szkołach istotnie obniży jakość nauczania? A może pozwoli wyłowić tych najlepszych? Zapraszamy do udziału w dyskusji!

 

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Nauka i zdrowie


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka