W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

AUTOR

UDOSTĘPNIJ

GRUPA

partia zielonych rp

To jest dla nas ważne

Grupa dla osób zainteresowanymi bieżącymi sprawami, którzy chętnie wypowiedzą się na ważne tematy.

ARTYKUŁ

Ministerstwo gospodarki chce
spalić polskie lasy

Opublikowano: 2011-03-23 12:42:26
Kategoria: Nauka i zdrowie
Autor(redaktor): Cyfrowa Demokracja

Ministerstwo Gospodarki rozważa przyjęcie projektu rozporządzenia, które ma umożliwić dużym koncernom energetycznym nieefektywne spalanie drewna z lasów w celu wytwarzania energii.

Zgodnie z projektem rozporządzenia wielkie koncerny energetyczne będą mogły czerpać drzewa z polskich lasów i spalać je w niewydajnych kotłach elektrowni węglowych w celu pozyskania biomasy. W efekcie powyższych postępowań zwiększy się wycinka lasów.

Ten pomysł jest silnie krytykowany przez organizację Greenpeace oraz ekspertów z branży budowlanej, meblarstwa i energetyki odnawialnej.  Biją oni na alarm, rozgłaszając informacje o negatywnych skutkach dla środowiska i gospodarki, które mogą mieć miejsce po  wprowadzeniu przez ministerstwo szerszej niż dotychczas definicji biomasy leśnej.

Więcej na ten temat można poczytać w artykule na stronie: http://www.greenpeace.org/poland/wydarzenia/polska/ministerstwo-chce-spalic-polskie-lasy

Czy rzeczywiście przyniesie to więcej szkody niż korzyści? Może niższe koszty pozyskiwania energii z dostępnych nam źródeł zrekompensuje starty ekologiczne?

Zapraszam do wyrażania swojej opinii na ten temat.

EM

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Nauka i zdrowie


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka