W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁ

„Marihuana jak bimber”

Opublikowano: 2011-10-12 12:06:06
Kategoria: Społeczeństwo
Autor(redaktor): Ewa Myśliwiec

Janusz Palikot to zdecydowanie najbardziej kontrowersyjny polityk na współczesnej scenie politycznej Polski. Jego pomysły budzą ogromne emocje i głęboko różnią opinię społeczną. Jednym z postulatów Palikota jest legalizacja marihuany. Palikot uznał, że z paleniem marihuany jest jak piciem bimbru: oficjalnie zakazane, ale wszechobecny.

Marihuana i inne narkotyki miękkie są obecnie bardzo popularne wśród młodych ludzi: młodzieży szkolnej, studentów, ale także biznesmenów i ludzi sukcesu.

Jest wielu zwolenników legalizacji miękkich narkotyków w Polsce. Swoją postawę uzasadniają licznymi argumentami. Według lekarzy, marihuana jest znacznie mniej szkodliwa niż alkohol czy papierosy. Ponad to twierdzą, że jej rozsądne zażywania nie prowadzi do uzależnienia. Co więcej okazuje się, że w niektórych chorobach (np. stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona) marihuana ma niezastąpione właściwości lecznicze.

Kolejnym plusem legalizacji marihuany byłoby zwiększenie dochodów do budżetu państwa. Obecnie biznes narkotykowy znajduje się w czarnej strefie, której nikt nie kontroluje, ale państwo nic z tego nie ma. Gdyby państwo przejęło kontrolę nad dystrybucją marihuany doprowadziłoby to nie tylko do wzrostu dochodów państwa, ale również kontroli jakości miękkich narkotyków, które tylko w czystej postaci nie są aż tak szkodliwe.

Wygląda na to, że prawo zakazujące posiadanie i zażywanie marihuany jest w Polsce fikcją. Może nadszedł czas żeby je znieść?

Jednak wielu twierdzi, że mimo, iż miękkie narkotyki nie uzależniają fizycznie,  to osoby je zażywające są dużo bardziej podatne na przekroczenie granicy i rozpoczęciem przygody z heroiną czy amfetaminą. Czy polskie społeczeństwo jest gotowe na legalizację i marihuany? I czy w ogóle jest to potrzebne?

Zapraszam do dyskusji

EM

 

Tagi: Palikot legalizacja marihuany marihuana narkotyki miękkie

Kategoria: Społeczeństwo


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 4 Pozytywnych: 3 Negatywnych: 1 Neutralnych: 0

 • autor
  Łukasz Godlewski 2011-12-14 10:51:36

  Legalizacja marihuany to walka z hipokryzją - udawaniem, że problemu nie ma i ludzie nie będą palić, jeśli jest nielegalna. Ludzie palili, palą i będą palić, niezależnie od tego czy jest to legalne czy nie. A liczba tych ludzi ani znacznie nie zmaleje, ani znacznie nie wzrośnie.

 • autor
  Grzegorz Romańczuk 2011-10-13 14:05:58

  Coraz więcej narkomanów
  Coraz więcej na tym świecie jest tych szmat
  Najpierw trawa potem zioło
  To jest kwestia tylko paru Twoich lat

  Dziś palisz tylko skręty
  Jutro wypróbujesz hasz
  Do strzykawki tylko sięgnąć
  Na 100% AIDSa masz
  Narkomańskie ścierwo
  Społeczeństwa cień
  Zamknąć do obozów
  Albo wyciąć w pień


  • autor
   Łukasz Godlewski 2011-12-14 10:47:44

   Panie Grzegorzu, Panu się chyba w głowie przewróciło, jeśli uważa Pan, że marihuana doprowadzi do sięgnięcia po strzykawkę :) To bzdura. A co z wódką i jej konsekwencjami? 2 miliony ludzi rocznie umiera przez alkohol, prawie 5 milionów przez papierosy. Przez marihuanę - ZERO :)

 • autor
  Michał KokoKoko 2011-10-12 15:39:52

  "Jedni mówią na to ganja
  inni mówią na to callie
  inni znowu marihuana
  a to się po prostu pali"

  Legalize it , Legalize it !

OSTATNIE WYPOWIEDZI na CD

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka