W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁ

„Marihuana jak bimber”

Opublikowano: 2011-10-12 12:06:06
Kategoria: Społeczeństwo
Autor: Cyfrowa Demokracja

Janusz Palikot to zdecydowanie najbardziej kontrowersyjny polityk na współczesnej scenie politycznej Polski. Jego pomysły budzą ogromne emocje i głęboko różnią opinię społeczną. Jednym z postulatów Palikota jest legalizacja marihuany. Palikot uznał, że z paleniem marihuany jest jak piciem bimbru: oficjalnie zakazane, ale wszechobecny.

Marihuana i inne narkotyki miękkie są obecnie bardzo popularne wśród młodych ludzi: młodzieży szkolnej, studentów, ale także biznesmenów i ludzi sukcesu.

Jest wielu zwolenników legalizacji miękkich narkotyków w Polsce. Swoją postawę uzasadniają licznymi argumentami. Według lekarzy, marihuana jest znacznie mniej szkodliwa niż alkohol czy papierosy. Ponad to twierdzą, że jej rozsądne zażywania nie prowadzi do uzależnienia. Co więcej okazuje się, że w niektórych chorobach (np. stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona) marihuana ma niezastąpione właściwości lecznicze.

Kolejnym plusem legalizacji marihuany byłoby zwiększenie dochodów do budżetu państwa. Obecnie biznes narkotykowy znajduje się w czarnej strefie, której nikt nie kontroluje, ale państwo nic z tego nie ma. Gdyby państwo przejęło kontrolę nad dystrybucją marihuany doprowadziłoby to nie tylko do wzrostu dochodów państwa, ale również kontroli jakości miękkich narkotyków, które tylko w czystej postaci nie są aż tak szkodliwe.

Wygląda na to, że prawo zakazujące posiadanie i zażywanie marihuany jest w Polsce fikcją. Może nadszedł czas żeby je znieść?

Jednak wielu twierdzi, że mimo, iż miękkie narkotyki nie uzależniają fizycznie,  to osoby je zażywające są dużo bardziej podatne na przekroczenie granicy i rozpoczęciem przygody z heroiną czy amfetaminą. Czy polskie społeczeństwo jest gotowe na legalizację i marihuany? I czy w ogóle jest to potrzebne?

Zapraszam do dyskusji

EM

 

Tagi: Palikot legalizacja marihuany marihuana narkotyki miękkie

Kategoria: Społeczeństwo


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka