W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

AUTOR

imie i nazwisko

Cyfrowa Demokracja

konto admina-wew

UDOSTĘPNIJ

ARTYKUŁ

Konsultacje społeczne MPZP w
Gminie i Mieście Uniejów

Opublikowano: 2020-03-23 16:27:28
Kategoria: Miasto i Gmina Uniejów
Autor: Cyfrowa Demokracja

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz inne osoby/instytucje zainteresowane Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w Gminie i Mieście Uniejów do udziału w procesie konsultacji społecznych.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z tekstem Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części strefy uzdrowiskowej „B” na terenie miasta Uniejów i miejscowości Człopy, Spycimierz, Zieleń i fragmentu strefy uzdrowiskowej „C” w miejscowości Zieleń, prognozy oddziaływania na środowisko oraz rysunkami, stanowiącymi załącznik do MPZP i prognozy. Konsultowane dokumenty znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie.

Wyłożenie do publicznego wglądu projektu MPZP wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

Projekt MPZP wraz z prognozą oddziaływania na środowisko będzie udostępniony do publicznego wglądu w dniach od 17.09.2020 r. do 20.10.2020 r. w siedzibie Urzędu Miasta w Uniejowie, ul. Bł. Bogumiła 13, 99-210 Uniejów, pokój nr 15 (dawna biblioteka) w godz. pracy Urzędu.

Projekt MPZP wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępniony będzie również w wersji elektronicznej:

W ramach formalnej (ustawowej) procedury planistycznej mogą Państwo złożyć uwagi w nieprzekraczalnym terminie do dnia 03.11.2020 r. Uwagi mogą Państwo złożyć:

  • w siedzibie Urzędu Miasta w Uniejowie, ul. Bł. Bogumiła 13, 99-210 Uniejów,
  • drogą pocztową na adres Urzędu Miasta w Uniejowie, ul. Bł. Bogumiła 13, 99-210 Uniejów,
  • drogą elektroniczną na adres sekretariat@uniejow.pl lub za pośrednictwem platformy usług administracji publicznej ePUAP.

Formularz składania uwag znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie.

W ramach pogłębionych konsultacji społecznych prowadzonych równolegle do formalnej procedury planistycznej mogą Państo złożyć uwagi w następujący sposób:

  • za pomocą formularza online. Aby przejść do formularza online prosimy kliknąć czerwony guzik po lewej [Weź udział].
  • za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na portalu: www.miastouniejow.geoportalgminy.pl.

W celu złożenia uwagi należy użyć przycisku RYSUJ i zakreślić obszar, którego dotyczy składana uwaga. Po zatwierdzeniu przez podwójne kliknięcie prawego przycisku myszy, wywołany zostanie formularz, który należy wypełnić i zatwierdzić przyciskiem ZAPISZ. Potwierdzeniem złożenia uwagi jest wiadomość przesłana na podany w formularzu adres mailowy.

Organem właściwym do rozpatrzenia uwag jest Burmistrz Miasta Uniejów.

 

Ponadto poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.

 

 

 

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Miasto i Gmina UniejówDodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka