W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁ

KONKURS NA OPRACOWANIE
PROJEKTU GRAFICZNEGO LOGO
GMINY WYRY

Opublikowano: 2016-06-03 11:07:15
Kategoria: Inne
Autor(redaktor): Cyfrowa Demokracja

Informujemy, że w dniach od 06.06.2016 r. do 20.06.2016 r. przeprowadzane są konsultacje społeczne dotyczące wyboru logotypu dla Gminy Wyry.

Zachęcamy mieszkańców do oddania głosu na najlepszy projekt graficzny logo gminy Wyry. Prosimy wskazać jedną pracę, która Państwa zdaniem oddaje charakter i specyfikę gminy. Mogą Państwo swój głos uzasadnić w wyznaczonym do tego polu.

Wójt Gminy Wyry ogłosił w maju Konkurs na opracowanie projektu graficznego logo Gminy Wyry! Do konkursu wpłynęło 14 ofert prac konkursowych prezentujących projekt graficzny logo gminy Wyry. Komisja Konkursowa po ocenie nadesłanych prac wybrała 4 prace z największą ilością punktów, które przeszły do kolejnego III etapu konkursu – internetowej ankiety.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie projektu graficznego logo Gminy Wyry – znaku identyfikacji wizualnej, który stanie się oficjalną identyfikacją graficzną gminy i będzie przeznaczone do celów popularyzatorskich, reklamowych, korespondencyjnych oraz identyfikacyjnych.

Za udział w ankiecie serdecznie dziękujemy!

Poniżej znajdą Państwo krótkie opisy projektów graficznych:

Praca konkursowa nr 1

Projekt logo w syntetyczny sposób nawiązuje zarówno do herbu Gminy jak i hasła „Miejsce do życia”. Składa się z trzech elementów: wskaźnika miejsca, serca oraz listka występującego w herbie Gminy. Logotyp tworzy wizerunek miejsca przyjaznego, jak również otwartego na nowych mieszkańców. Kolorystyka nawiązuje do herbu Gminy. Barwy zostały dobrane w taki sposób, aby jednoznacznie kojarzyć się z Gminą Wyry.

Praca konkursowa nr 2

Sygnet – dwa złączone liście nawiązują do herbu, tworzą literę „W”, symbolizują lasy dzielące miejscowości Wyry i Gostyń (dwa różne kolory podłoża).

Typografia – obłe, odręczne fonty nadają osobisty charakter, a zamaszyste kreski podnoszą dynamizm znaku. Ustawienie słowa Gmina i Wyry obok siebie pozwalają na dużą dowolność długości sloganu umieszczonego poniżej.

W projekcie użyto trzech odcieni zieleni nawiązując do warunków naturalnych gminy, dwie wersje zieleni symbolizują Wyry i Gostyń oddzielone od siebie pasmem „drzew – liści”.

Praca konkursowa nr 3

Sygnet – dwa złączone liście nawiązują do herbu, tworzą literę „W”, symbolizują lasy dzielące miejscowości Wyry i Gostyń (dwa różne kolory podłoża).

Typografia – obłe, odręczne fonty nadają osobisty charakter, a zamaszyste kreski podnoszą dynamizm znaku. Szerokość słów Gmina Wyry pozwala na wybór dowolnie długiego sloganu.

W projekcie nawiązano do herbu używając podobnych kolorów. Dwa kolory podłoża symbolizują Wyry i Gostyń.

Praca konkursowa nr 4

Nazwa miejscowości wywodzi się od wirów, praca nawiązuje więc do tego. Propozycja logo wykorzystuje pierwsze litery z Gmina Wyry, zawijas w literze G symbolizuje wir. Kolor zielony symbolizuje zieloną okolicę, lasy, przyrodę, przyjazne otoczenie. Kolor żółty ma się kojarzyć ze zbożem, słońcem, co za tym idzie z dużą ilością pól, oba kolory mają wzbudzać pozytywne emocje.

 

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Inne


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

OSTATNIE WYPOWIEDZI na CD

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka