W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁ

Koniec "Dobranocki"

Opublikowano: 2013-02-18 12:22:59
Kategoria: Społeczeństwo
Autor: Cyfrowa Demokracja

TVP rozważa wycofanie emisji „Wieczorynki” z Jedynki. Lukę miałby zapełnić nowy kanał, TVP ABC, który działałby w multipleksie telewizji naziemnej.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl przez Nielsen Audience Measurement, dzieci do 12 roku życia stanowią zaledwie około 10 % widzów dobranocki. Pod względem oglądalności „Dobranocka” zajmuje czwarte miejsce po TVN („Fakty”), Polsacie („Wydarzenia” i serwis sportowy) i TVP 2 („Jeden z dziesięciu”, „Postaw na milion”). Podsumowanie badań na portalu Wirtualnemedia.pl

Nie sposób wskazać jedną przyczynę niskiej popularności „Wieczorynek” – od kilku lat czas bajek jest systematycznie skracany, niekiedy wręcz trudno je wyłowić je z gąszczu reklam nadawanych przed i po programie. Bajki nie dość, że krótkie, są często także mało interesujące dla dzieci w różnym wieku – w paśmie „Dobranocki” nadawana jest tylko jeden program, który siłą rzeczy nie może być dopasowany zarówno do trzylatków i  dziesięciolatków. Ponad to w siłę rosną stacje skierowane tylko dla dzieci jak Mini Mini czy Cartoon Network. (artykuł Gazety Wyborczej)

Co sądzicie o pomyśle wycofania „Wieczorynki” z TVP 1? Czy kanał TVP ABC ma szanse na rynku? Czekamy na Wasze opinie.

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Społeczeństwo


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka