W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁ

Karta Warszawiaka

Opublikowano: 2013-08-26 16:40:12
Kategoria: Społeczeństwo
Autor(redaktor): Cyfrowa Demokracja

Długo zapowiadana Karta Warszawiaka ma zostać wprowadzona jeszcze w tym roku. Pierwszą korzyścią z płacenia podatków w Warszawie będzie uniknięcie podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej.

Nowe zasady opłat w komunikacji mają premiować płacących podatki w stolicy. Zyskają prawo do Karty Warszawiaka, dzięki której wydadzą mniej na bilety okresowe. Za to podwyżek nie unikną mieszkańcy miejscowości podwarszawskich, którzy codziennie przyjeżdżają do Warszawy do pracy czy szkoły. „Słoiki” oburzają się, że to kolejny dowód dyskryminowania przyjezdnych w stolicy, a kwota, którą będą musieli dopłacać do biletu nie jest na tyle przekonująca, by zmienić meldunek.

Sceptycy twierdzą, że wprowadzenie Karty przyspieszyło widmo referendum nad odwołaniem prezydent miasta. Referendum odbędzie się już 13 października 2013r.

W czerwcu Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiadała, że Karta będzie uprawniać także do zniżek w teatrach.

Co sądzicie o wprowadzeniu Karty Warszawiaka? Czy to wystarczająca zachęta, by zacząć płacić podatki w stolicy? Zapraszamy do dyskusji.

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Społeczeństwo


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka