W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

UDOSTĘPNIJ

GRUPA

partia zielonych rp

Młodzi w działaniu

Grupa przeznaczona jest głównie dla osób młodych, którzy interesują się bieżącymi sprawami i aktywnie działają w różnych dziedzinach.

ARTYKUŁ

Dyskryminacja humanistów?

Opublikowano: 2011-04-20 11:27:29
Kategoria: Nauka i zdrowie
Autor: Cyfrowa Demokracja

Zgodnie z nową ustawą, która weszła w życie z początkiem tego roku, liczba miejsc na bezpłatne studia będzie ograniczona.

 Nowe rozporządzenie, które będzie obowiązywać od 1 października 2011 roku mówi, że aby zwiększyć limit miejsc na danym kierunku o więcej niż 2%  w porównaniu do poprzedniego roku akademickiego, rektor będzie musiał uzyskać na to zgodę ministra nauki.

 Powszechnie wiadomo, że w dzisiejszych czasach popularyzowane są kierunki techniczne i inżynierskie, natomiast kierunki humanistyczne takie jak politologia czy dziennikarstwo są często uznawane za „fabrykę bezrobotnych”.

Projekt nowego rozporządzenia został poddany konsultacjom społecznym i spotkał się z licznymi sprzeciwami humanistów.

Czy nie powinna być zachowana równowaga? A może zawody dla humanistów pomału wymierają z rynku pracy? A co ze studiowaniem dla pasji i rozwijania zainteresowań? Co Państwo myślą na ten temat?

Tagi: dyskryminacja studia humanistyczne

Kategoria: Nauka i zdrowie


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka