W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁ

Co z aborcją?

Opublikowano: 2011-07-05 12:27:31
Kategoria: Społeczeństwo
Autor(redaktor): Cyfrowa Demokracja

Nowy projekt ustawy dotyczący aborcji całkowicie jej zakazuje. Ten temat dzieli nie tylko społeczeństwo, ale również posłów w Sejmie. Zwolennikami całkowitego zakazy aborcji są m.in. posłowie PiS oraz część PSL, natomiast wśród przeciwników dominują posłowie SLD i PO. Oczywiście pojedyncze jednostki mają inne zdanie niż większość przedstawicieli partii.

Obecnie prawo zezwala na akt aborcji w następujących przypadkach: gdy ciąża zagraża życiu i zdrowi kobiety ciężarnej, gdy zaawansowane badania wykazują duże ryzyko ciężkiego upośledzenia płodu lub śmiertelnej choroby, gdy zachodzi uzasadnienie, że ciąża powstała w wyniku gwałtu. W ostatnim przypadku ciążę można przerwać nie później niż w 12 tygodniu ciąży, natomiast w pozostałych przypadkach aborcja jest dopuszczalna do momentu gdy płód osiągnie zdolność do samodzielnego życia poza organizmem matki.

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw zakłada wykluczenie z prawa tych wyjątków, które dopuszczają w Polsce aborcję. Planowana jest również zmiana tytułu ustawy na: "O ochronie życia ludzkiego od poczęcia".

Według niektórych nowy projekt ustawy „cofa Polskę do średniowiecza”. W większości krajów wysokorozwiniętych prawo dotyczące aborcji jest dużo bardziej liberalne. Na arenie europejskiej Polska jest postrzegana jako jeden z krajów posiadających o najbardziej restrykcyjną ustawę aborcyjną.

Zwolennicy ustawy cenią wartość życia ludzkiego ponad wszystko i uważają jego ochronę za coś naturalnego i obowiązkowego.

A jakie jest państwa zdanie na ten temat?

Zapraszam do dyskusji.

EM

 

 

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Społeczeństwo


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka