W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

AUTOR

UDOSTĘPNIJ

GRUPA

partia zielonych rp

Miłośnicy kraju

Grupa poświęcona osobom, którym los Naszego Kraju nie jest obojętny. Chcemy dostrzec wartość naszej ojczyzny.

ARTYKUŁ

Bezpłatna autostrada tylko
dla wybrańców

Opublikowano: 2011-03-01 17:22:42
Kategoria: Infrastruktura i transport
Autor(redaktor): Cyfrowa Demokracja

W zeszłym roku Prezydent miasta Częstochowa przedstawił wniosek o umieszczenie odcinka autostrady A1 Tuszyn-Pyrzowice w zadaniach inwestycyjnych realizowanych do roku 2013 oraz wyłączenie tego odcinka trasy w okolicach Częstochowy z opłat autostradowych.

Odpowiedź ministra infrastruktury w tej sprawie była negatywna. Poinformował on, że aktualny Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 nie zawiera planu budowy odcinka Tuszyn-Pyrzowice przed 2013 rokiem. Minister odmówił również wyłączenia Częstochowy z opłat autostradowych.

W związku z tym Rada Miasta wniosła o zmianę projektu Rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego płatnych autostrad. Według Rady pominięcie Częstochowy wśród aglomeracji podlegających zwolnieniu z opłat jest bardzo krzywdzące.

Radni protestują, ponieważ uważają za niesprawiedliwe zwolnienie z opłat kierowców jeżdżących po autostradach w ruchu lokalnym pięciu największych aglomeracji. Zadają pytanie: „Dlaczego Częstochowianie i mieszkańcy regionu maja ponosić koszty użytkowania obwodnicy miejskiej?”

EM

Tagi: Częstochowa autostrada infrastruktura drogowa śląsk

Kategoria: Infrastruktura i transport


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka